Pravilno geometrijo lege nekaterih cerkva v Sloveniji in po svetu ne moremo pripisati naključju

Lega nekaterih cerkva v Sloveniji nam z uporabo sodobnih geodetskih tehnik pokaže pravilno geometrijo, ki jo nikakor ne moremo pripisati naključju.

“V Sloveniji je veliko cerkva. Nekatera mesta, kjer stojijo, so izbrana po nekem čudnem ključu, saj velikokrat stojijo osamljene in daleč na poljih, na gozdnatih pobočjih…

Dr. Ivan Sedej je v svoji knjigi Sto najlepših cerkva na Slovenskem leta 1996 postavil malce prenapeto tezo: “Nikjer v Evropi ni toliko cerkva postavljenih daleč zunaj naselij, kot prav na Slovenskem”, upoštevaje tudi mnenja drugih strokovnjakov.

Gre za sistem pravilnih geometrijskih likov in vzorcev v slovenski pokrajini, ki ga tvorijo lokacije, kjer stojijo nekatere cerkve, kar lahko ugotovimo izključno le na zemljevidu. Ta makrogeometrija je dokaz, da so bile za lokacije cerkva ali poganskih svetišč, ki so stali tam pred njimi, opravljene geodetske izmere. Velikost oziroma velike razdalje, na katerih se raztezajo ter natančnost teh likov in vzorcev dokazuje, da je bila tehnologija geodetskih izmer pred več tisoč leti natančna tudi na zelo velikih razdaljah.

Raziskana so tri območja ter povezave med njimi na razdaljah do 68 km. Znana antična merska orodja merkhet, dioptra in groma za odmerjanje agrarnih in urbanih teritorij, tega niso zmogla. Dokazana je uporaba metra, čeprav je bil sprejet šele leta 1795. ”

 Več v prispevku Andreja Skvarče TUKAJ

Večina cerkva je zgrajena na temelju pradavnih svetišč in templjev energetskih točk in nima z z katoliško cerkvijo in njeno vero nobene veze,..in sega daleč nazaj vsaj nekaj tisočletij pred našim štetjem,… Lahko bi rekli da si  je katoliška cerkev za svoj namen sposodila točke svetišč naravovercev, le te se pojavljajo v večjih nivojih, vsaka civilizacija je teiste točke koristila zase v skladu pač z svojo kulturo. Skladno s tem tudi katoliška kultura

“Znano je, da so bila staroverska sveta mesta (svetišča, kapišča in totemi) tekom pokristjanjevanja, ki je trajalo na tem področju skozi cel srednji vek, porušena in so na istih mestih postavili krščanske objekte. Njihovo prisotnost nam poleg tega potrjuje razporeditev cerkev, kapel, križev in gradov na terenu, kateri se nahajajo na ledinkah, te pa so oblikovane po ozvezdjih, oziroma po geometrijskih likih – najbolj očitno po pentagramu, ki je najbolj popoln lik, s katerim je ponazorjen zlati rez.” Več TUKAJ

 

Ivan Mohorič, borec za svobodo drugačnega razmišljanja in legenda raziskovanja pradavnih skrivnosti, večnih vprašanj človeštva, je ogromno energije in znanja vložil, da bi našel rešitve vsem tem fenomenom.

Spodaj primer iz okolice Idrije, ki zadeva pentagram, sakralno dediščino, katero je raziskoval.

Vzorec se pa ponavlja,  Pentagram tako odkrit tudi med Laškim, Zidanim mostom , Loko , Radečam..

opisal ga je Drago Kavšek v knjigi Nevidna moč simbola

Vzorci po svetu

Rennes-le-Château

 

The Glastonbury Pentagram

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja