Nastala je kolektivna psihoza. Strah pred virusom. Obsedeno nošenje mask in razkuževanje rok. Strah, celo paranoja. S tem se v naši kolektivni zavesti ustvarja vakum, ki ga bo nekaj slej kot prej zapolnilo. Ne bodite presenečeni, če zares pride do zdravstvene krize, neke resne epidemije, saj večina ljudi s svojim strahom pred virusom vsak dan znova v čustveni in miselni razsežnosti ustvarja to podobo. Ali poznate delo Brucea Liptona in Joea Dispenze? Govorita o tem, da imajo misli in občutki vpliv na naše telo ter da z njimi ustvarjamo naše prihodnje življenje. No, tudi uradna medicina sicer priznava, da negativna čustva in prepričanja močno vplivajo na zdravje. Še več, če si določenega neželenega telesnega pojava zdravniki ne znajo razložiti, zanj okrivijo psiho. Ker to je pač najlažje. A se dejansko ne motijo. Psiha ima odločilen vpliv na telesno blagostanje, na tak ali drugačen način. Današnja kriza, z vsemi izzivi, ki jih prinaša, od nas zahteva, da začnemo redno meditirati in si v miselni in čustveni razsežnosti ustvariti vizijo prihodnosti. Če ne bomo mi sami s svojo vizijo zapolnili našega miselnega in čustvenega prostora, nam ga bo zapolnila kolektivna zavest. Ta pa je v tem trenutku, milo rečeno, temačna, polna strahu in drugih negativnih misli in čustev.
Nakaj nas že redno usmerjeno meditira vsak dan. Lahko se nam pridružite ali pa to počnite sami, v svoji zasebnosti. Saj ni toliko važno kdaj in s kom, samo da to počnete. Ustvarite vizijo življenja v prihodnosti.Pa še to. Če želimo, da so naša konkretna dejanja v zunanjem svetu učinkovita, torej da imajo konkreten vpliv, moramo imeti jasno izdelano vizijo v miselni sferi, torej jasno začrtane ideje in neko notranjo čustveno stabilnost, notranji mir, pa odločenost in potrpežljivost in vztrajnost. Vse to so gradniki, kot nekakšni zidaki, s katerimi gradimo hišo. Ne pozabite, vztrajnost je ključna, saj tudi hiše ne zgradimo v eni sami uri .
Namen te skupine v prvi vrsti ni ozaveščanje in informiranje, temveč medsebojna podpora pri ustvarjanju vizije boljše družbe v prihodnosti. Tako bomo lahko vsak zase in hkrati skupaj vzdrževali osredotočenje na lepšo prihodnost. To nam bo pomagalo, da bomo v sebi negovali in vzdrževali tiste bolj subtilne frekvence zavesti in iz njih delovali in ustvarjali.
V sodelovaju z Mateja de Laat