Noam Chomsky, eden najuglednejših intelektualcev, ki jih danes živi, je sestavil seznam 10 strategij manipulacije množičnih medijev.
Posvetite pet minut temu in ne bo vam žal.
Pa če gre le za širjenje lastnega znanja.
1- Strategija odvračanja pozornosti
Osnovni element družbenega nadzora je strategija odvračanja pozornosti, ki je preusmeriti pozornost javnosti od pomembnih vprašanj in sprememb, o katerih odločajo politične in gospodarske elite Eden, s tehnologijo poplave ali poplave co Nenehne motnje in nepomembne informacije.
Strategija diverzije je bistvena tudi za preprečevanje, da bi javnost zanimala za bistvene vpoglede v znanost, ekonomijo, psihologijo, nevrobiologijo in kibernetiko. Pozornost javnosti je odvračana od resničnih družbenih vprašanj, ki jih držijo v ujetništvu vprašanj, ki v resnici niso pomembna.
Zaposlite javnost, zaposlen, zaseden, brez časa za razmišljanje, nazaj na kmetijo kot ostale živali (citirano v besedilu “tiho orožje za tihe vojne”).
2- Ustvarite probleme in nato ponudite rešitve.
Ta metoda se imenuje tudi “rešitev za reakcijo problemov”. Nastane problem, “situacija”, ki naj bi izzvala določen odziv javnosti, z namenom, da je to spodbuda za dejanja, ki jih želite sprejeti. Na primer: izzivati ali stopnjevati nasilje v mestih ali organizirati krvave napade s ciljem, da javnost zahteva varnostne zakone in politike na račun svobode. Ali: ustvarjanje gospodarske krize, da bi ljudje sprejeli erozijo socialnih pravic in razgradnjo javnih storitev kot nujno zlo.
3 – Strategija povprečnosti.
Da bi ljudje sprejeli nesprejemljiv ukrep, je dovolj, da ga uveljavljajo postopoma, s kapljicami, več let. Tako so se v desetletjih 80-ih in 90-ih uveljavile radikalno nove družbeno-ekonomske razmere (neoliberalizem): minimalna država, privatizacija, prekarnost, množična brezposelnost, plače, ki nimajo dostojnega dohodka m pošteno zagotovljene, torej številne spremembe, ki bi sprožile revolucijo, če bi se uporabljale naenkrat.
4- Strategija zavlačevanja.
Drug način za uveljavljanje nepriljubljene odločitve je, da jo označite kot “bolečo in potrebno” za pridobitev javnega sprejemanja za prihodnjo uporabo. Lažje je sprejeti bodočo žrtev, kot pa takojšnjo. Prvič, ker trud ni tako velik. Drugič, ker javnost, množice, vedno naivno upajo, da bo “jutri vse bolje” in da bi se lahko izognili potrebnim žrtvam. Občinstvu daje več časa, da se prilagodi misli o spremembah in odstopi, da jo sprejme, ko pride čas.
5- Govorite s publiko kot otroci.
Večina reklam usmerjenih v širšo javnost govor, argumente, like in še posebej otroški ton, ki pogosto meji na šibkost, kot da je gledalec bitje nekaj let ali pa bi bil umski učenjak odraščanja. Bolj ko poskušaš prevarati gledalca, bolj uporabljaš otročji ton. Zakaj? Zakaj? “Če nekdo osebo naslavlja, kot da je stara 12 let ali mlajša, na podlagi sugestibilnosti, bo z nekaj verjetnosti imel odziv ali reakcijo, ki je tako malo kritična kot odziv osebe, ki je stara 12 let. stari leta ali mlajši (glej Tiho orožje za tihe) vojne”).
6- Uporabljajte čustveni vidik veliko bolj kot odsev.
Izkoriščanje čustev je klasična tehnika, s katero lahko dosežemo zaključek v racionalni analizi in na koncu v kritičnem smislu posameznika. Še več, z uporabo emocionalnega registra lahko odprete dostopna vrata v podzavest, da vsadite ali vbrizgate ideje, želje, strahove in strahove, prisile ali vzbujate vedenje.
7- Ohranite občinstvo v nevednosti in povprečnosti.
Da javnost ne more razumeti tehnologij in metod, ki se uporabljajo za njihov nadzor in suženjstvo.
“Kvaliteta izobraževanja, ki se daje nižjim razredom, mora biti čim slabša in povprečna, da se razdalja načrtovanja nevednosti med nižjimi in višjimi razredi od nižjih razredov ne preplavi. “ckt lahko in bo postal. “”
8- Spodbujajte javnost, da se zadovolji s povprečnostjo.
Javnost naj bi verjela, da je modno biti neumen, vulgaren in neveden.. .
9- Okrepite samopregledovanje.
Da posameznik verjame, da je za svojo nesrečo kriv izključno sam, zaradi njegove neustrezne inteligence, spretnosti ali truda. Namesto da bi se upiral ekonomskemu sistemu, posameznik razvrednoti sebe in krivi sebe, kar pa ustvari samozadovoljen dolg.
10- Poznati ljudi bolje, kot poznajo sebe.
V zadnjih 50 letih je hiter napredek v znanosti privedel do naraščajoče vrzeli med znanjem javnosti in tistim, ki si ga vladajoče elite lastijo in uporabljajo. Zahvaljujoč biologiji, nevrobiologiji in uporabni psihologiji, ima “sistem” napredno znanje o ljudeh, tako v fizični kot duševni obliki. Sistem je uspel poznati normalnega človeka bolje, kot pozna samega sebe. To pomeni, da v večini primerov sistem izvaja več nadzora in moči nad posameznikom kot posameznik nad samim seboj.