Projekt ODSTIRANJA ZNANJ PREDNIKOV – Predavanje SISTEMSKO MIŠLJENJE ZA RAZVOJ TURIZMA V LOKALNEM OKOLJU

O Predavanju

Turizem v lokalnem okolju je pogosto v rokah odločevalcev, ki razmišljajo v časovnem okviru volitev, linearno. Sistemski način razmišljanja popelje tako odločevalce kot izvajalca na popolnoma nov nivo razmišljanja – razmišljanje z vidika velike slike, ki presega  kratko časovno obdobje  nekaj let in, ki povezuje, združuje vse deležnike v turizmu in njegovem okolju. S pomočjo usmerjenosti v rešitve, soustvarjanja in znanja s področij turizma, sistemov se naučijo  gradnje modelov, ki ponazarjajo dejansko rešeno situacijo v okolju.

O Predavateljici

Dr Tadeja Jere Jakulin je izredna profesorica sistemov in turizma na UNESCO UniTwin Univerzi na Primorskem, Fakulteti za turistične študije – TURISTICE. Doktorirala je na Univerzi v Mariboru s področja sistemov, modeliranja in simulacije v okolju turizma. Raziskuje in poučuje polja mehkih sistemov (organizacijskih mrež ter družbenih in kulturnih sistemov v turizmu) ter zavesti kot evolucijskega sistema. Raziskovalno in pedagoško delo ji je prineslo mednarodna (CASYS’09) in slovenska priznanja (Slovenska znanstvena fundacija – Prometej zahvalno listino za odličnost v komuniciranju znanosti, Univerza na Primorskem – pedagoška odličnost 2010). Med leti 2008 in 2012 je opravljala funkciji prodekanje Fakultete za turistične študije TURISTICE, nato pa prorektorice za mednarodno sodelovanje Univerze na Primorskem, 2012 – 2016. Predavala je na švedskih univerzah (Kalmar in Stockholm, 1997 – 2011), Hrvaškem (ZSM in VERN, 2003 – 2015/ Srbiji (Singidunum, 2012 – 2017), imenovana je za gostujočo profesorico na Univerzi Rijeka, Hrvaška (2016/2017, 2017/2018). Je članica Katedre za kulturni turizem in kulturno dediščino UP FTŠ Turistice, pridružene UNESCO-vi univerzitetni katedri za Kulturo, turizem in razvoj (Sorbona, Pariz), redna članica panela turističnih strokovnjakov Svetovne turistične organizacije (UNWTO). Od 2017 je častna doktorica IIAS (Mednarodnega inštituta za napredne študije na področju sistemskih raziskav in kibernetike) ter Colour Mirrors (mreže barvnih praktikov in učiteljev).

Vstop prost

Deset predavanj se bo zvrstilo ob petkih zvečer do konca marca. Prvih pet bo na Polzeli, ostalih pet pa v sosednjih občinah.

 

Projekt ODSTIRANJA ZNANJ PREDNIKOV

V projektu bo na podlagi geomantijske analize vitalno-energijskih virov in dediščine urbanega območja Polzele ob sodelovanju domačinov izoblikovan program zelenega turizma. S projektom združujemo tradicijo in aktualne prakse vseživljenjskega učenja. S sodelovanjem domačinov
želimo soustvariti novo ponudbo in s tem spodbuditi razvoj različnih dejavnosti ter hkrati zagotoviti ohranjanje okolja in kulturne dediščine.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja