VAM JE HRANA ŠE VEDNO SAMOUMEVNA?

Trend propadanja malih kmetij je tri na dan, z njimi nam upada raven prehranske varnosti. V kolikor dovolimo propad malih kmetij , smo na vrsti tudi ostali.

Za sprožitev prehranske vojne proti neki državi niso potrebni vojaki, tanki in letalonosilke, zadostujeta dve strategiji, ki si sledita. Začne se s propadom malih družinskih kmetij in nadaljuje s povišanjem cen hrane oziroma umetno ustvarjenim pomanjkanjem. Prva strategija temelji na vdoru korporativnih prehranskih verig s supermarketi, ki z izvoznimi stimulacijami ter dumpinškimi cenami uničijo male kmetije in lokalne tržnice, ki so temelj samooskrbe prebivalstva. To fazo vodijo trgovci in traja povprečno dobro desetletje. Ko je samooskrba sesuta, se začne druga faza, oligopolno poviševanje cen hrane. (Anton Komat v Članku Hrana kot orožje )

Kar se zadnje čase dogaja v kmetijstvu, je skrb zbujajoče, predvsem za potrošnike oz. take, ki nimajo sposobnosti ali možnosti si pridelati vsaj nekaj lastne hrane. Kmetijstvo se na globalni ravni zmanjšuje ali predvsem zatira, dobesedno. V Evropi nam vsiljujejo PROPAD KMETIJSTVA pod pretvezo ohranjanja okolja!

Po direktivi januarja 2023 je premalo ZAŠČITENIH naravnih površin. Pa so kar brez vednosti lastnikov – kmetov, ‘ZAŠČITENE‘ površine razširili.

Za ta ‘ZAŠČITENA’ zemljišča sedaj velja kup novih banalnih omejitev. Lastnike so tako na nek način razlastili, saj bodo zaradi nove odredbe ob dohodek. Nekateri bodo morali že obdelane in zasejane površine spremeniti v travnike, kjer ne bo več mogoče pridelovati zelenjave ali pasti živine.

Tudi na ‘NEZAŠČITENIH’ površinah direktiva narekuje nesmiselne ukrepe. Ugotavljal se bo delež preorane zemlje na kmetijah in če bo ta presegel predpisano kvoto, podano iz EU, bodo morali kmetje presežek njiv zasejati s travo.

NOV NADZOROVAN PREHRANSKI SISTEM JE ZDAJ VZPOSTAVLJEN IN NE BODO SE USTAVILI PRED NIČEMER, DA BI POSPEŠILI NADZOR

Živilsko industrijo monopolizira 10 podjetij, med katerimi sta večinoma Vanguard in BlackRock kot glavna delničarja. Kaj se zgodi, ko nadzorujejo vsa semena, izdelke in meso? Kaj se zgodi, ko se vsi proizvodi in meso pridelajo v zavarovanih objektih po fuziji genov ali v petrijevki, kmetijska zemljišča pa zaradi prekomerne regulacije, pomanjkanja zalog in proizvedene inflacije postanejo neaktivna? Več Tukaj

Svarilo je namenjeno vam, kajti kmetu bo še vedno toliko ostalo, da si bo pridelal hrano zase.

Kaj pa vi? Vam je hrana še vedno samoumevna?

Mogoče trenutno, a to se lahko in se tudi bo spremenilo čez noč. Vsi indici kažejo na to, druge razlage ni videti

Odgovor 1 je OSKRBOVALNICA

Portal oskrbovalnica.si je projekt prostovoljskega dela skupine ozaveščenih posameznikov, ki smo ga na razvili z namenom :

  • da omogočimo pogoje za pridružitev k svetovnim trendom samoorganiziranja prebivalstva za trajnostno samopreskrbo s kvalitetno hrano
  • za viden prispevek k ohranitvi malega slovenskega kmeta kot nosilca naše skupne prehranske varnosti
  • za viden prispevek k ohranjanju lokalnih tradicij in običajev, stika s predniki in izročilom ter lokalne identitete vpričo uničujočih globalističnih trendov uniformiranja potrošnikov in siceršnjega načina življenja
  • odkupa večjih količin pridelkov in izdelkov slovenskega kmeta in s tem zagotovitev poštenih cen zanj, kot tudi dostopnih cen za naročnike-potrošnike
  • lažjega dostopa do kakovostnih lokalnih, večinoma ekoloških pridelkov in izdelkov ter s tem prehransko verigo z manj odpadki
  • vzpostavljanja neposrednega stika med potrošnikom in ponudnikom, s tem možnost seznanitve z načinom pridelave/predelave neposredno pri ponudnikih ter vzpostavljanja njunih zaupljivih odnosov
  • možnosti načrtovanja pridelave in s tem postopnega zagotavljanja popolne samooskrbe, brezplačnega vključevanja lokalnih organizacij in skupin vseh regij za vzpostavitev vseslovenske samooskrbne mreže
  • spodbuditve novih ekonomskih modelov na osnovi lokalizacije in omejevanja absurdov samodestruktivne globalne tržne ekonomije
  • uvajanja lokalnih prehrambenih sistemov za obnavo tal, ekosistemov in biotske raznovrstnosti, za možnost novih delovnih mest
  • ozaveščanja svetosti življenja vseh živih bitij (mikrobi, rastline, živali in ljudje)

Odgovor 2 je SOOSKRBOVALNICA Desetinka

KAJ JE SOOSKRBOVALNICA Desetinka?

Sooskrbovalnica je sodelovanje in pomoč med pridelovalcem in potrošnikom, aktivno državljanstvo ter oživljanje tradicije naših prednikov.

Namenjena je vsem, ki si sami zase ne uspejo pridelati dovolj, ker nimajo znanja ali pogojev za lastno samooskrbo. Omogoča dostop do sonaravno pridelane hrane tudi tistim, ki si je zaradi višjih cen ne morejo privoščiti.

KAKO DELUJE SOOSKRBOVALNICA?

Pridelovalci zaradi različnih razlogov svojih pridelkov ne uspejo pobrati sami, zato tistemu, ki je pripravljen pomagati v zameno odstopijo desetinko.

– Udeleženec lahko odkupi živila na kmetiji po 10 % nižji ceni kot na trgu (toliko kot jih potrebujete zase).

– Udeleženec delovne akcije po končanem delu prejme 10 % od nabrane količine (npr. če naberete 1 kg jagod, jih dobite 10 dkg, 90 dkg pa ostane pridelovalcu), v kolikor pa bi želel večjo količino, jo lahko odkupit po 10% nižji ceni.

– V kolikor udeleženec nabere več kot potrebuje zase, se lahko s pridelovalcem dogovori za zamenjavo s kakšnim drugim pridelkom v višini 10 %.

– Udeleženec delovne akcije mora upoštevati navodila pridelovalca, skrbeti za okolje in poskrbeti, da ne nastane nepotrebna škoda.

– Udeleženec delovne akcije delo opravljajo na lastno odgovornost.

– V primeru, da udeleženec nima lastne shrambe, se lahko dogovori za shrambo pri pridelovalcu.

– V kolikor se ugotovi, da udeleženec ni pošten, povzroča škodo in ne sledi navodilom pridelovalca, lahko pridelovalec sodelovanje prekine.

Vizija Desetinke je prenesti jo v vse regije Slovenije in s tem jasno izraziti odgovor zoper uničujoče globalistične trende uničiti lokalno kmetijstvo in gospodarstvo ter lokalno prehransko varnost.

Prav tako naj model Desetinke omogoči trdnejšo preživetveno vez vzajemnosti v času vremenskih nepredvidljivosti

Odgovor 3 je Društvo za celostno samooskrbo SAMOOSKRBNI.NET

Iz Opisa: Smo skupnost ljudi, ki imajo radi izzive in želijo izkoristiti čas za pridobivanje, ohranjanje in prenašanje dragocenih znanj, na katerih slonita zdravje in preživetje.

Združujemo modrost prednikov in sodobna spoznanja znanosti, vse skupaj pa preverjamo v praksi.

Želimo si prihraniti čas in energijo tako, da povezani optimiziramo nekatere samooskrbne aktivnosti, združimo moči, si po potrebi pomagamo, se nadomeščamo, sčasoma pa mogoče tudi reorganiziramo svoje življenje tako, da živimo čim bližje drug drugemu.

Želimo tudi prihraniti denar, zato ne plačujemo napihnjenih cen razdrobljenega življenja. Z nabavo večjih količin občutno prihranimo in si lahko tudi več privoščimo.

Že ime Samooskrbni.net pove, da želimo tkati mrežo koristnih povezav, vsebin, resursov, ljudi.
Ne ukvarjamo se s težavami, temveč z rešitvami.
Ne borimo se proti, temveč uporabljamo svoje moči ZA to, kar želimo, da bi delovalo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja