Predavanja Odstiranja znanj prednikov
Spoznanje o človeku preteklosti oz. naših davnih ali neposrednih prednikih predvsem kot sodelavcih narave
Vse pogosteje posameznki delimo spoznanje o človeku preteklosti oz. naših davnih ali neposrednih prednikih predvsem kot sodelavcih narave, ki so uspevali živeti v skladu z naravnimi ciklusi, v okolje pa so bili tesno povezani in prilagojeni.
V želji izboljšati okolje se sodobni človek ne prilagaja okolju, pač okolje prilagaja sebi, s tem si je življenje popolnoma otežil in zapuščino prednikov stlačil pod “primitivizem” ter s tem izgubil identiteto
Sleherna krajina ima določene naravne danosti, ki že od nekdaj predstavljajo točke posebnega pomena. Kvaliteto določene točke posredno razkrivajo materialne sledi različnih kultur, zgodbe, pisni viri in njena energija. Svete točke, razpredene po vsem svetu povezujejo vitalnoenegijske silnice v pokrajini. Točke medsebojno tvorijo pravilna geometrična razmerja in vzorce v obliki trikotnikov ipd. V Nemčiji že več kot petnajst let načrtujejo gradnjo stavb in naselij na podlagi geomantične analize, ki razkrije voitalnoenergijski potencial pokrajine. S tem dosegajo boljše zdravje prebivalcev in okolja.
S predavanji v okviru projekta Odstiranja znanj prednikov želimo spodbuditi lokalne iniciative in trajnostni razvoj z vračanjem, upoštevanjem naravoverskih tradicionalnih vrednot v odnosu do narave, Zemlje in sočloveka, zavedanje o pravi krajevni, lokalni, narodnostni in planetarni identiteti ter soustvarjanje skupne vizije harmoničnega lokalnega okolja in sveta.
V zimskem ciklu predavanj ob petkih zvečer na gradu Komenda bomo gostili:
18. 1. – Marjana Kogelnika, pobudnika številnih civilnih iniciativ in organizatorja ciklov predavanj;
25. 1 – Karin Lavin, ustvarjalko in mentorico holističnih pristopov,
1. 2 – Robija Lavina, geomanta, raziskovalca in projektnega svetovalca;
15. 2. – dr. Tadejo Jere Jakulin, izredno profesorico sistemov in turizma na UNESCO UniTwin Univerzi na Primorskem;
22. 2. – Iro Zorka, arhitekta naravne gradnje in permakulture.
V drugi polovici janurja se torej ponovno vidimo. Najprej pet srečanj na Polzeli pozneje pa še pet v okoliških občinah Tabor, Prebold, Braslovče, Žalec in Vransko.
V sliki najava predavanj v aktualni izdaji občinskega časnika Polzelan
Prispevek sestavila:Marjan Kogelnik, Karin Lavin
Sem spregledal uro začetka predavanj ?
lp
Anton, ure v prvem sporočilu nisem pisal, sledi še obveščanje kjer bodo kompletirane informacije za vsako predavanje posebej